top of page

Diğer Tıbbi Estetik Uygulamalar

CİLT BAKIMI

Cilt Bakımı, 

• Cildin dış tabakasını ölü hücrelerden arındırmak

• Benzersiz yeniden canlandırıcı formüllerle cildi beslemek

• Cilde oksijen sağlamak amacıyla düzenli olarak yapılması gereken işlemlerdir.

 

Cilde oksijen sağlamak niçin önemli?

· Dokuların canlanmasına yardımcı olur

· Cildin nem ihtiyacını sağlar

· Güneş ve sivilce lekelerinin açılmasına yardımcı olur

· Cilt canlı, berrak ve pürüzsüz bir görünüm alır

· Ciltte sarkmayı  azaltarak gergin bir görünüm verir

· Kırışıklarda gözle görülür bir azalma sağlar.

 

OxyGeneo bu etkiyi taklit ederek vücutta bakım yapılan bölgelere oksijen gönderen bir tepki oluşumunu tetikler. OxyGeneo aynı zamanda cildi ölü hücrelerden arındırır ve uygulama sırasında ve sonrasında cildin temel gıda maddeleri ile beslenmesi için elverişli bir ortam yaratır. OxyGeneo, tüm cilt tipleri ve yüz bölgelerine uygundur ve her uygulamada maksimum hijyen sağlamak üzere tek kullanımlık materyaller kullanır. OxyGeneo, hastanın kısa sürede yaptırabileceği pratik uygulamalar halinde tatbik edilir. OxyGeneo uygulaması tek başına veya diğer estetik uygulamalarla birlikte yapılabilir.

FAYDALARI

• Temel besin maddeleri ile "hepsi aynı anda ve bir arada" ölü hücrelerden arındırma, oksijen sağlama ve besleme 

• Cilde yaşlanma karşıtı ve cildi düzeltici girişimler açısından faydalı doğal oksijen sağlama

• Anlamlı ölçüde daha kısa uygulama süresi, yani müşterinin kısa sürede "yaptırıp çıkabileceği" kullanışlı uygulamalar

• Tüm cilt tipleri, renkleri ve yüz bölgeleri için uygun

• Cilde en iyi şekilde nüfuz etmelerini sağlamak üzere besin maddeleri açısından zengin kalıcı formüller

• Maksimum hijyen sağlayan tek kullanımlık materyaller

CİLT YENİLEME

Cilt gençleştirme, yenileme ve saç dökülmesinin yavaşlatılması amacıyla kullanılan PRP ve fibroblast hücre kültürü uygulamalarında amaç yaşlı ve hasar görmüş deri ve deri altı dokuları uyarmak ve yenilemektir. Trombosit hücreleri, kanın pıhtılaşmasını sağlayan vücudumuzdaki hasarlı damarları ve diğer dokuları onaran büyüme faktörleri içeren hücrelerdir. Saç dökülmesi, cilt gençleştirme, yara ve akne izlerinin giderilmesinde kişinin kendi kanı santrifüj edilerek uygulanan bu yöntemde dermaroller ya da dermapen de kullanılabilir. PRP’nin en önemli avantajı uygulamada kişinin kendi kanından elde edilen trombositler kullanıldığı için herhangi bir allerji riskinin olmamasıdır. PRP uygulaması 2 hafta aralıklarla 3-4 seans uygulanabilir. 

Fibroblast hücre kültürü uygulamasında ise hastanın kendi derisinden alınan bir parça laboratuar ortamında çeşitli işlemlerden geçirildikten sonra vücudumuzda kollajeni üreten hücreler olan fibroblast hücreleri çoğaltılır ve ayda bir kez olmak üzere 3-4 aşamada deriye enjekte edilir. Yaklaşık 10-15 gün içinde ilk olumlu değişiklikler gözlenir.

 

SELÜLİT VE PORTAKAL KABUĞU GÖRÜNÜMÜNÜN AZALTILMASI

Ameliyatsız vücut şekillendirme ve deri sıkılaştırma amaçlı geliştirilmiş çözümlerde, sonuçlar ilk uygulamadan sonra görülmeye başlamakta, ancak kesin sonucu görebilmek için bir dizi uygulamanın tamamlanması gerekmektedir.Doktor kontrolünde yaptıracağınız bu uygulamaların, etkinlik ve güvenilirliği klinik olarak kanıtlanmıştır, tüm deri tiplerinde uygulanabilir. Uygulamanın hemen sonrasında da günlük yaşam aktivitelerine geri dönülebilmektedir..

Etkisini nasıl gösterir?

 1. Etkisi kanıtlanmış radyofrekans enerjisi ile yağların çözülüp salınması sağlanır. Radyofrekans yağ hücrelerini vücut ısısının üzerinde ısıtarak içeriğindeki yağı sıvı yağ olarak salgılatır. 

 2. Patentli bir lenfatik drenaj sistemi sayesinde bu yağların doğal yoldan uzaklaştırılması sağlanır.

 3. Kollajen liflerin sıkılaşmasını ve uzun dönemde de kollajen yenilenmesini sağlayan Radyofrekans enerjisi yardımıyla derinin yeniden şekillenmesine yardımcı olur.

 

YÜZEYSEL KILCAL DAMARLARIN VE VARİSLERİN GİDERİLMESİ

Varis ve genişlemiş kılcal damarlar, toplardamar basıncının artması nedeniyle damarların genişlemesi sonucu ortaya çıkarlar. Varisler kanın kalbe dönüşünü sağlayan toplardamarların ve kapakçıklarının, yerçekimine karşı damar içindeki kanın geriye doğru akışını önleyen sistemin bozulmasıyla ortaya çıkar. 

Varisler günümüzde birçok insanın ortak sorunudur. Çoğunlukla ayak bileklerinde ve bacaklarda oluşurlar. Ayrıca vücudumuzun diğer bölgelerinde de görülebilmektedirler. Varisler bazen şişer, ağrı ile kendini gösterir, kaşınır ve hassasiyet yaratır. Kanama şikayetine de neden olabilirler. 

NdYAG lazer ince varis ve damarların giderilmesinde de kullanılan bir yöntemdir. Son yıllarda artarda her iki tip lazeri de uygulayabilen atım teknolojisine sahip cihazların geliştirilmesiyle uygulama başarısı artmış ve yan etkiler azalmıştır. NdYAG lazer yaz mevsiminde ve yüz bölgesinde çekinilmeden kullanılabilir.

bottom of page