Hakkında

Prof. Dr. Sühan Ayhan hakkında

1969 yılında Ankara’da doğdu. 1986 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’ni bitirdi. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1992 yılında mezun oldu. 1992–1998 yılları arasında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı’nda, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanlık Eğitimi aldı.

1998–1999 yılları arasında, Amerika Birleşik Devletleri, Cleveland, Ohio’da, The Cleveland Clinic Foundation, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Kliniğinde 1 yıl boyunca deneysel mikrocerrahi alanında fellowluk yaptı.

 

2000 yılında, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı’na Öğretim Görevlisi olarak atandı. Aynı üniversitede 2001 yılında Yardımcı Doçent oldu. 2002 yılında Stephen S. Kroll Bursu ile 3 ay süreyle Belçika’daki Gent Üniversitesi Plastik Cerrahi Kliniğinde “Perforatör flepler ve meme rekonstrüksiyonu” alanında klinik fellow olarak çalıştı.

2004 yılında Doçent ünvanı kazandı. Nisan 2010’da Profesör olarak atandı. 2007-2011 yılları arasında El Cerrahisi Bilim Dalı Başkanlığı, 2004-2012 yılları arasında Koordinatörler Kurulunda Başkoordinatör Yardımcılığı görevi yaptı. Aynı zamanda 2004-2010 yılları arasında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi, Tıp Eğitimi Anabilim Dalı bünyesinde Klinik Beceri Eğitimi Kurulu Başkanlığını yürüttü. Halen Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalında görevini sürdürmektedir. Aynı zamanda 2010 yılından bu yana muayenehanesinde özel hekimlik uygulamalarını gerçekleştirmektedir.

70 adet yurt dışı, 40 adet yurt içi olmak üzere toplam 110 bilimsel makalesi,  bu makalelere yapılan 400’den fazla atıfı, 7 adet kitap bölümü yazarlığı, 1 adet kitap bölümü çevirisi ve 2 adet kitap çevirisi olan Dr. Ayhan, aynı zamanda Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği, Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği, Estetik Plastik Cerrahi Derneği, Yara Bakım Derneği gibi ulusal ve European Association of Plastic Surgeons (EURAPS), International Society of Aesthetic Plastic Surgeons (ISAPS) International Confederation for Plastic, Reconstructive and Aesthetic Surgeons (IPRAS), Pyrenean Club of Plastic Surgeons gibi uluslararası derneklerin üyesidir.

 

Dr. Ayhan, 2006-2016 yılları arasında Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği’nde, 2008-2016 yılları arasında Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği’nde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. Halen Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği'nin Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Klinik ilgi alanları arasında estetik ve rekonstrüktif meme cerrahisi, estetik ve rekonstrüktif burun cerrahisi, yüz, gövde ve ekstremitelerin estetik cerrahisi, post-onkolojik ve post travmatik rekonstrüksiyon, mikrocerrahi; akademik ilgi alanları içinde tıp eğitimi, klinik beceri eğitimi, mikrocerrahi eğitimi bulunmaktadır.

Personelimiz

Gürsen Çakan

Hemşirelik Hizmetleri

Serinay Yakupoğlu

İdari İşler Sorumlusu

Anestezi Ekibimiz

Uzm. Dr.
Gülser Günaydın
Uzm. Dr. H. Gül Baytan Yıldız

© 2018 / Prof. Dr. M. Sühan Ayhan

Yaşam Caddesi No: 7, Akplaza, Kat: 12, No: 39 

Söğütözü, 06510, ANKARA

Tel: +90 (312) 219 00 99

Cep: +90 (532) 334 42 77

  • White Facebook Icon
  • White Twitter Icon
  • Instagram - Beyaz Çember

Yasal Uyarı

 

Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.  Sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastaların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.  Site içeriğinin tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye aittir. 

Bu siteyi ziyaret edenler bu uyarıları kabul etmiş sayılır.

 

Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir.  Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir.  Ayrıca, tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide hekimin kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici faktördür.  Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyarteçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir.